جزئیات خبر


در گفت و گو با سرپرست شرکت فاوا رضوی عنوان شد؛

بایگانی دیجیتال؛ سیستمی برای هوشمندسازی فرآیندهای سازمانی

بایگانی دیجیتال؛ سیستمی برای هوشمندسازی فرآیندهای سازمانی
1395/2/21

مهندس «رضا دبیدیان» در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی اظهار کرد: امروزه بایگانی دیجیتال و مدیریت مستندات با رویکردهای متفاوتی مورد توجه سازمان ها قرار گرفته و اولین نکته، رسیدن به اهداف پدافند غیرعامل و آمادگی برای حوادث غیر قابل پیش بینی است.

وی با بیان این که در دنیای امروز از دست رفتن اسناد و تجربه های گذشته یک سازمان با حوادثی نظیر آتش سوزی، زلزله و ... غیر قابل قبول می باشد، خاطرنشان کرد: علاوه بر این، موضوع امنیت با رویکرد حفاظت از دستکاری و حذف برگه ها از درون پرونده ها و جلوگیری از مخدوش شدن اسناد و پرونده ها دیدگاه دیگر موجود در این زمینه است.

دبیدیان ادامه داد: همچنین در طول زمان معمولا اسناد مختلف کاغذی و دیجیتال در سازمان ها بوجود می آید که نمایه سازی این اسناد کاغذی و فایل های دیجیتالی از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی با اشاره به مزایای اجرای طرح بایگانی دیجیتال تصریح کرد: جستجوی سریع اسناد در هر لحظه و از هر مکان، صرفه جویی در زمان، امکان ردیابی افراد و موضوعات در کل اطلاعات سازمان، کاهش هزینه های نگهداری اسناد، دسترسی سریع به هر سند، گزارش آماری از اطلاعات و داده ها و همچنین افزایش بهره وری، از جمله مزایای اجرای بایگانی دیجیتال و آرشیو مستندات به حساب می آید.

دبیدیان از حضور و سرمایه گذاری شرکت فاوا رضوی در پروژه های نرم افزاری مختلفی سخن گفت و افزود: شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات رضوی با داشتن تجربه چندین ساله در زمینه طراحی نظام بایگانی اسناد، اسکن و نمایه سازی پرونده های مختلف آستان قدس رضوی و سازمان های دیگر، با هدف هوشمند سازی و الکترونیکی کردن فرآیندهای سازمانی، در پروژه های مختلف نرم افزاری، سرمایه گذاری کرده است.

وی ادامه داد: یکی از پروژه های نرم افزاری این شرکت، سیستم مدیریت اسناد و بایگانی دیجیتال است که با تعریف ساختارهای مختلف بایگانی، ثبت مشخصات و تصویر اسناد متنوع در گروه بندی های معین، امکان دسترسی سریع به مستندات بایگانی را برای کاربران خود فراهم می کند.

دبیدیان اضافه کرد: همچنین این نرم افزار با ارتباطاتی که با نرم افزار گردش مکاتبات دارد، می تواند مکمل سیستم گردش مکاتبات الکترونیک باشد و مستندات جدید را از طریق سیستم مکاتبات، در پرونده ها قرار دهد.

سرپرست شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات رضوی از اجرای این نرم افزار در مراکز بزرگی از جمله بایگانی های مختلف سازمان مرکزی آستان قدس رضوی و شرکت های تابعه و همچنین شهرداری های مشهد خبر داد.

نظر شما