جزئیات خبر


مجوز Servco توسط شرکت فاوا رضوی اخذ شد

مجوز Servco توسط شرکت فاوا رضوی اخذ شد
1395/10/29

سرپرست شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات رضوی از دریافت پروانه ارائه خدمات ارتباطی ثابت (Servco) توسط این شرکت خبر داد.
مهندس رضا دبیدیان در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: با گسترش غیر قابل انکار و روز افزون فعالیت های برخط در عرصه های مختلف زندگی امروزی، همواره این نیاز احساس می شود که خدمات اینترنتی با کیفیت بهتر و به سهولت در اختیار کاربران قرار گیرد.
وی با اشاره به لزوم دریافت این مجوز گفت: عمر پروانه های ISP و شرکت های PAP به سر رسیده و با توجه به ظهور تکنولوژی های جدید و به منظور ساماندهی مجدد شرکت های فعال در این حوزه، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور، صدور مجوز‌های جدیدFCP  وSERVCO  را در دستور کار قرار داده است.
دبیدیان ادامه داد: بر این اساس دارندگان پروانه SERVCO با استفاده از بستر شبکه دسترسی و انتقال که توسط شرکت های FCP ایجاد می شود، مجاز هستند نسبت به ارائه هر گونه خدمات ارتباطی و انتقال داده مستقل از فناوری از قبیل خدمات اینترنت پر سرعت، خدمات دسترسی به شبکه ملی اطلاعات، خدمات صوتی، تصویری، متنی و انواع خدمات محتوایی و ارزش افزوده در چهار چوب قوانین و مقررات جاری کشور اقدام کنند.
وی با بیان این که سازمان تنظیم مقررات برای صدور این مجوزها شرایط خاص و ویژه ای وضع کرده است، افزود: بدین ترتیب، تعداد شرکت هایی که موفق به دریافت این پروانه ها در کشور شده اند، بسیار کاهش یافته و از حدود 700 شرکت دارنده مجوزهای قبلی، به کمتر از 50 شرکت رسیده است.
دبیدیان کسب مجوزServco  را حاصل سابقه دیرینه و درخشان شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات رضوی برای ارائه خدمات اینترنت پرسرعت، دانست و افزود: با کسب این مجوز، شرکت فاوا رضوی، تنها دارنده پروانه مزبور در شرق کشور به حساب می آید که با استفاده از آن، امکان حضور در عرصه ملی ارائه خدمات اینترنت میسر شده است.
  355-95

نظر شما