جزئیات خبر


سرمایه‌گذاری در پروژه‌های اقتصادیIT ؛ برنامه آتی شرکت فاوا رضوی

سرمایه‌گذاری در پروژه‌های اقتصادیIT ؛ برنامه آتی شرکت فاوا رضوی
1395/12/25

سرپرست شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات رضوی گفت: افزایش سرمایه به منظور تامین سرمایه گذاری در پروژه های اقتصادیIT  را در دستور کار داریم.
مهندس رضا دبیدیان در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: با توجه به اهمیت جایگاه توسعه اقتصادی شرکت و نظر به گستره وسیع زمینه های کاری در صنعت ICT، توسعه این گونه سرمایه گذاری ها و مشارکت ها، علاوه بر منافع اقتصادی برای شرکت فاوا رضوی و همچنین مجموعه آستان قدس رضوی، باعث افزایش گستره نفوذ شرکت در پروژه ها و کنسرسیوم های بزرگ ICT خواهد شد.
وی ادامه داد: همین امر به نوبه خود، کمک شایانی به بالا بردن ضریب نفوذ و سهم بازار شرکت در این حوزه خواهد کرد.
دبیدیان با بیان این که سرمایه گذاری در پروژه های اقتصادی IT می تواند به دو شکل پیگیری شود، افزود: در روش نخست، شرکت ها بازار بالقوه در اختیار خود را در یک موضوع خاص با سایر شرکت های تخصصی در این زمینه به مشارکت گذاشته و از این طریق زمینه انعقاد قرارداد مشارکت و سرمایه گذاری در پروژه هایی که خود تجربه اجرای آن را در گذشته نداشته اند، فراهم می کنند.
وی ادامه داد: با این راهکار، علاوه بر جذب آن بازار بالقوه موجود و تبدیل شدن به مشتری بالفعل، زمینه انتقال دانش و تجربه کار تخصصی نیز به داخل شرکت فراهم می شود.
دبیدیان، خرید سهام شرکت های موفق در این حوزه و یا شراکت در پروژه های بزرگ از طریق تامین نقدینگی و در اختیار گرفتن درصدی از سهام کنسر سیوم تشکیل شده برای انجام پروژه را روش دیگر سرمایه گذاری عنوان کرد.
سرپرست شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات رضوی ادامه داد: در این مدل سرمایه گذاری، قبل از هر اقدامی طرح توجیه اقتصادی پروژه برای تصویب به هیئت مدیره و مجمع ارسال می شود و پس از اخذ مجوزهای اولیه، اقدامات بعدی در راستای جذب این گونه فرصت ها صورت می گیرد.
 426-95

نظر شما